Opole - ogólne informacje

Poznaj stolice województwa opolskiego!

Opole to jedno z najstarszych miast Polski. Dawna, historyczna stolica Górnego Śląska to ciekawa atrakcja turystyczna, zarówno dla pasjonatów zwiedzania, jak miłośników muzyki i festiwali. Warto odwiedzić to miasto na weekend i zwiedzić najważniejsze atrakcje turystyczne.

 centrala foto 2

 

Najważniejsze atrakcje turystyczne

Najbardziej charakterystycznym obiektem turystycznym w Opolu jest rynek oraz ulica Krakowska. Zabudowa rynku zachowała jeszcze układ popularny w okresie średniowiecza. Była często zmieniana ze względu na liczne pożary, które dotknęły miasto. Większość kamienic jest wzorowana na stylu weneckim lub barokowym. Ulica Krakowska to najbardziej rozpoznawalna z ulic Opola. Odchodzi od samego Rynku i ma około pół kilometra długości.

Przy ulicy Krakowskiej w Opolu znajduje się oddział Gazety Wyborczej oraz hotel Accor Mercure – najbardziej prestiżowy hotel w całym mieście. Do innych zabytków i atrakcji turystycznych, wartych uwagi w Opolu, należy tak zwana „Opolska Wenecja”. Młynówka to stare koryto Odry, która przepływa przez miasto i oddziela jego prawobrzeżną część od Wyspy Pasieki.

W mieście odbywają się takie imprezy jak:

  • Międzynarodowy Festiwal Perkusyjny,
  • Ulica Kultury,
  • Opole Songwriters Festiwal,
  • Jazz Rock Meeting.

Opolskie festiwale muzyczne

Opole jest również nazywane „Stolicą Polskiej Piosenki”. Od 1968 odbywa się w tym mieście Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu, który jest podsumowaniem wydarzeń muzycznych w danym roku. Impreza odbywa się w Amfiteatrze Tysiąclecia. Festiwal jest najbardziej rozpoznawalnym wydarzeniem muzycznym w Polsce z tak długoletnią tradycją. Opole to idealne miejsce dla miłośników muzyki!

Opole – miasto studenckie

W Opolu znajdują się również prężnie rozwijające się ośrodki studenckie. Renomowany Uniwersytet Opolski, który składa się z 12 wydziałów, liczy sobie około 15 tysięcy studentów. W mieście znajduję się również Politechnika Opolska. W północno-wschodniej części miasta powstało Miasteczko Akademickie, które składa się z czterech domów akademickich. Obecność studentów gwarantuje ciekawą ofertę klubów i barów.

Reklama i budowa wizerunku w sieci:
Pozycjonowanie stron Widoczni

Formularz kontaktowy