Kraków - ogólne informacje

Legendarna stolica Małopolski

Przez wielu uważana za najpiękniejsze miasto w Polsce. Zachwyca turystów z kraju i zagranicy. Kraków to jedno z najmniej zniszczonych przez II wojnę światową miast, a co za tym idzie posiadające najcenniejsze zabytki.

 centrala foto 2

 

Uroki dawnej stolicy

Rynek Główny w Krakowie to jedna z najbardziej urokliwych starówek w Polsce. W obrębie Rynku znajduje się słynny Kościół Mariacki i Sukiennice. Wyjątkowa atmosfera tego miejsca przyciąga turystów z kraju z zagranicy.

Punkt obowiązkowy przy zwiedzaniu miasta to Wawel - dawna siedziba polskich królów z figurą legendarnego smoka wawelskiego. Budowla znajduje się na wzgórzu otoczonym Wisłą i jest niezwykle atrakcyjnym punktem widokowym.

Miłośnicy kultury żydowskiej powinni odwiedzić krakowski Kazimierz. Można tu zwiedzić liczne synagogi, targ, pięknie zachowane kamienice.

Warto odwiedzić także:

  • mury miejskie i krakowskie Planty,
  • Barbakan,
  • Muzeum Czartoryskich,
  • Teatr Stary,
  • Muzeum Lotnictwa Polskiego.

Kraków to miasto z ogromna ilością wydarzeń kulturalnych z pogranicza muzyki, teatru, filmu czy plastyki. Warto przed zaplanowaniem wyjazdu sprawdzić, kiedy odbywają się te najbardziej atrakcyjne.

Widok na Tatry

Zwiedzając Małopolskę warto przeznaczyć czas na wypad w góry. Kraków jest idealnym punktem wypadowym do odwiedzenia najwyższych polskich gór - Tatr. Komunikacja na tej trasie z roku na rok jest coraz lepsza. Odległość między Krakowem i Zakopanem to niespełna 100 km. Podróżowanie na tej trasie zdecydowanie najlepiej opłaca się samochodem.

 

Zabytki w okolicy

Przy okazji pobytu w Krakowie można się także wybrać do okolicznych miejscowości. Małopolska jest regionem bogatym w zamki i pałace. Najciekawsze z nich znajdują się w Nowym Wiśniczu, Tarnowie, Brzesku. Po drodze można zatrzymać się przy wieży widokowej w Bruśniku, która ma 23 m wysokości.

Reklama i budowa wizerunku w sieci:
Pozycjonowanie stron Widoczni

Formularz kontaktowy