Wynajem busów - na co zwrócić uwagę?

Wynajem busa to coraz popularniejsza opcja, w szczególności na wakacje czy ferie zimowe.

Nieważne czy jedziesz razem z paczką znajomych w góry, czy chcesz zaplanować rodzinną przejażdżkę na weekend - powinieneś rozważyć wynajem busa osobowego w trosce o Wasz komfort.

Wynajem busa - czym się kierować?

Niemal każda wypożyczalnia busów oferuje wynajem samochodu krótko- i długoterminowy. Na co, oprócz terminu wynajmu, zwrócić uwagę przy wypożyczaniu samochodu tego typu?

Opinie o firmie

Wypożyczalnia busów, z usług której chcesz skorzystać, powinna mieć dobrą opinię w internecie. Zwróć uwagę nie tylko na komentarze, dotyczące jakości obsługi (np. pomoc w razie przebicia opony itp.), ale także na te, mówiące o stanie technicznym aut. Busy powinny przechodzić regularne przeglądy oraz - najlepiej - przeglądy dodatkowe. Firma z porządną, rozbudowana i sprawną flotą samochodową oraz z dobrym podejściem do klienta to firma, której właśnie szukasz.

Wynajem busów - na co zwrócić uwagę?

Sposób rezerwacji i odbioru auta

Sposób rezerwacji powinien być dla Ciebie jak najwygodniejszy. Chyba nie chcesz specjalnie jechać na drugi koniec miasta, żeby wynająć busa osobiście? Wypożyczalnia busów powinna mieć przyjazny i prosty system rezerwacji aut. Dobrze by było, gdyby można było wypożyczyć samochód online.

Niezwykle ważne jest też, w jaki sposób odbywa się odbiór i zwrot busa. W zależności od miasta niektóre wypożyczalnie mają dwa lub więcej biur, ale zdarza się, że siedziba jest jedna. Część wypożyczalni podstawia samochody we wskazane przez klienta miejsce (np. na lotnisko), a część wymaga stawienia się. osobiście w siedzibie. Niezależnie od tego auto musi być oddane z pełnym bakiem paliwa - stan musi być taki sam, jak w momencie odbioru samochodu.

Limit kilometrów

Szczególną uwagę na limit kilometrów powinny zwrócić osoby, które chcą skorzystać z najmu długoterminowego. Najlepiej by było, by wypożyczalnia busów nie nakładała w przypadku tej opcji wynajmu limitów. Pamiętaj, że każdorazowe przekroczenie limitu kilometrów wiąże się z dodatkowymi kosztami! Jest to szczególnie kłopotliwe, gdy jedziecie na objazdowe wakacje.

Stan techniczny pojazdu

To niezwykle ważny punktów. Zwróć uwagę na: 

  • ciśnienie w oponach,
  • Systemy ABS + EBV + wspomaganie nagłego hamowania,
  • system isofix (jeżeli podróżujesz z dzieckiem).

Poproś o przekazanie aktualnych dokumentów (m.in. dowód rejestracyjny), w których będą zaznaczone również daty ostatnich przeglądów. Sprawdź także jaki jest poziom paliwa w baku - zwykle jednak samochody są oddawane z pełnym bakiem.

Dodatkowe udogodnienia

W większości przypadków (szczególnie jeśli rezerwujesz samochód przez internet) możesz wybrać dodatkowe udogodnienia, które zwiększą Twój komfort podróży. Są to m.in.:

  • klimatyzacja,
  • tempomat,
  • przyciemniane szyby,
  • nagrzewnica,
  • podłokietniki przy każdym fotelu.

Wynajem busów - na co zwrócić uwagę?

Jak widać wynajem busów to nie tylko cena i model samochodu. To także dodatkowe kwestie, takie jak rodzaj najmu, możliwość dokonania rezerwacji samochodu online czy udogodnienia takie jak klimatyzacja, radio czy tempomat. Pamiętaj, by w pierwszej kolejności zawsze kierować się stanem technicznym pojazdu - bezpieczeństwo Twoje i Twoich bliskich jest najważniejsze. Nigdy nie wynajmuj busa, który nie ma ważnego przeglądu technicznego! Takie rzeczy jednak zdarzają się rzadko, bo profesjonalna wypożyczalnia busów nigdy nie pozwoli sobie na niesprawdzanie aut. Właśnie dlatego wyieraj takie wypożyczalnie, które mają dobre opinie i są profesjonalne.

Reklama i budowa wizerunku w sieci:
Pozycjonowanie stron Widoczni

Formularz kontaktowy