Rzeszów - ogólne informacje

Miasto nad Wisłokiem

Rzeszów to największe miasto na Podkarpaciu i zarazem stolica regionu. Bliskie sąsiedztwo Ukrainy i Słowacji powoduje, że jest to miasto wielu kultur i religii. Malownicza okolica i przyjaźni mieszkańcy dodatkowo dodają magii temu miastu.

 centrala foto 2

 

Uroki Rzeszowa

Odwiedzając stolicę Podkarpacia warto odwiedzić kilka miejsc. Do najcenniejszych zabytków należy Stare Miasto wraz z centralnie ulokowanym Ratuszem, który liczy sobie przeszło 400 lat. Jest to świetnie zachowany przykład secesji.

Jednym z okazalszych budynków w mieście jest zespół klasztorny - Dawny Konwent Pijarów przy katolickim Kościele Św. Krzyża, zwany także "kościołem studenckim".

Rzeszów to miasto niezwykle eklektyczne pod względem religijnym. Poza licznymi kościołami katolickimi można tu także odwiedzić cerkwie, Małą Synagogę i żydowski cmentarz kirkut, 

Coś dla siebie znajdą tu także miłośnicy aktywnego spędzania czasu. W obrębie miasta znajdują się trasy rowerowe, kajakowe, kręgielnia, a nawet pole golfowe. W obrębie miasta znajdują się szlaki turystyczne:

  • szlak "Dookoła Rzeszowa",
  • Królewskie Wzgórza,
  • szlak im. płk Leopolda Lisa,
  • liczne szlaki nizinne.

Rzeszów z rodziną

Na rodzinnej wycieczce po mieście warto zajrzeć m.in. do Muzeum Dobranocek oraz przejść Podziemną Trasą Turystyczną "Rzeszowskie Piwnice". Start podziemnego szlaku odbywa się pod miejskim Ratuszem, co stanowi nie lada atrakcję dla dzieci. Podkarpacie to także region słynący z kolei wąskotorowej.

 

Podkarpacka przyroda

Bliskie sąsiedztwo Bieszczad czyni z tego miasta niezwykle atrakcyjny punkt wypadowy w te malownicze góry. Nie trzeba jednak ruszać się z miasta, by móc podziwiać lokalną przyrodę. W samym Rzeszowie znajduje się rezerwat przyrody Lisia Góra, który jest pięknie położonym nad Wisłokiem punktem widokowym na okolicę.

Reklama i budowa wizerunku w sieci:
Pozycjonowanie stron Widoczni

Formularz kontaktowy