Wypożyczenie auta na wyjazd za granicę: procedura wypożyczania, czyli formalności krok po kroku

Nie wszystkie wypożyczalnie samochodów zgadzają się na to, by klient wyjechał wypożyczonym autem poza obszar kraju.

Firma Car Net stwarza taką możliwość, dzięki czemu klienci mogą wynająć zarówno samochód osobowy (np. na na zagraniczne wakacje), jak i auto dostawcze (np. po to, by udać się po towar do innego kraju).

Regulamin

Wypożyczenie samochodu na podróż zagraniczną w pierwszym kroku wymaga dokładnego zapoznania się z regulaminem wypożyczalni. Zawiera on szczegółowe warunki i zasady wynajmu auta. Przemieszczenie się wynajętym samochodem poza granice RP jest możliwe po spełnieniu następujących warunków:

  • otrzymanie oficjalnej zgody od wynajmującego,
  • uiszczenie dodatkowej opłaty, tzw. opłaty za wyjazd zagraniczny, która uwzględnia ponadnormatywny przebieg kilometrów. W wypożyczalni Car Net koszt ten wynosi 249 zł,
  • deklaracja, że docelowym miejscem podróży jest wyłącznie kraj, który należy do Unii Europejskiej. Wypożyczalnia nie wyraża zgody na wyjazd do takich krajów jak: Ukraina, Białoruś, Rosja, Mołdawia i inne kraje, które nie są członkami UE. Na terenie tych państw nie ma możliwości skorzystania z AC, a przecież wypadek czy kradzież samochodu mogą się przydarzyć wszędzie. Złamanie zakazu przez wynajmującego obliguje do zapłacenia kary adekwatnej do kosztów wynikających ze zdarzenia losowego..

Można za to wyjechać do Francji, Hiszpanii, Włoch czy Chorwacji. Należy jednak pamiętać, że wszelkie koszty, które nie są objęte polisą AC i Assistance, muszą zostać pokryte przez wynajmującego. Dotyczy to zwłaszcza holowania i korzystania z samochodów zastępczych.

Wypożyczenie auta na wyjazd za granicę: procedura wypożyczania, czyli formalności krok po kroku

Jakie dokumenty?

Zarówno osoby zainteresowane wynajmem samochodu w obrębie kraju, jak i te, które chcą przekroczyć jego granice, zobowiązani są do przedstawienia:

  • prawa jazdy,
  • dowodu osobistego,
  • karty kredytowej,
  • karty debetowej lub działalności gospodarczej,
  • kaucji zwrotnej.

Dlaczego warto?

Skorzystanie z usług wypożyczalni Car Net to także atrakcyjny cennik. Auto osobowe można wynająć już za nieco ponad 80 zł za dzień, podczas gdy wynajem tego samego modelu, tyle że na przykład na terenie Francji, wiąże się z kosztem powyżej 100 zł.

Dodatkowym udogodnieniem jest możliwość wynajęcia auta, w tym również na podróż zagraniczną, z każdego większego miasta w Polsce. Jest wśród nich Poznań, Bydgoszcz, Łódź czy Gdańsk.

Reklama i budowa wizerunku w sieci:
Pozycjonowanie stron Widoczni

Formularz kontaktowy