Wynajem samochodu do ślubu
Dzień ślubu to dla wielu z nas najważniejszy dzień w życiu. Ten magiczny moment poprzedzają zwykle liczne przygotowania, nierzadko rozpoczynane nawet półtora roku wcześniej.
Wybór sali na wesele, zakup obrączek, wysyłka zaproszeń spędzają nam sen z powiek. W natłoku emocji łatwo zapomnieć o drobnych szczegółach, jak zadbanie o fotografa, kupno zapasowego krawata, czy… decyzja o tym, czym pojechać do ślubu.
Szczegóły mają znaczenie
Przy wyborze modelu nie wolno też zapominać o rozmiarze: jeśli panna młoda ma obszerną suknię, przestronny samochód to zarazem gwarancja, że suknia na ceremonii nie będzie pognieciona. Zwróćmy też uwagę na to, ile osób weźmie udział w przejażdżce. Jeśli Państwo młodzi będą jechać ze świadkami, zdecydują się na większy pojazd, niż gdyby mieli jechać sami.
Niezależnie od typu samochodu, warto pamiętać o odpowiednim przystrojeniu. Powinno być oczywiście spójne z koncepcją wystroju kościoła lub miejsca ślubu. Mogą to być tradycyjne kwiaty lub nieco bardziej ekstrawaganckie dekoracje, jak na przykład flaga, balony, specjalna rejestracja z napisem “nowożeńcy”, czy też… puszki.
Styl nowoczesny czy retro?
Dziś do przewozów tego typu najczęściej wykorzystywane są nowoczesne, eleganckie samochody, jak na przykład:
- Mercedes,
- Audi,
- BMW.
Do popularności wracają jednak także klasyczne modele w stylu retro (jak Warszawa lub Wołga). Wybór starszego samochodu z pewnością wywoła łzę wzruszenia wśród bardziej wiekowych gości, a przejazd nim będzie niezapomnianym przeżyciem.
Z kolei nowoczesne auto to gwarancja wszelkich wygód - w tym na przykład klimatyzacji, która przyda się zwłaszcza latem.
Wynajem samochodu do ślubu od lat cieszy się niegasnącą popularnością. Nie zawsze możemy sobie pozwolić prywatnie na wysokiej klasy auto, a przecież w dniu ślubu wszystko powinno być idealnie. Przejazd pod kościół lub urząd stanu cywilnego eleganckim pojazdem jest zdecydowanie bardziej efektowny, a para młoda może od samego początku poczuć, że to właśnie ona jest tego dnia najważniejsza. Jeśli zdecydujemy się na bardziej tradycyjne rozwiązanie, gdzie nowożeńcy spotykają się dopiero przed ołtarzem, możemy wypożyczyć dwa samochody, a po ceremonii korzystać już tylko z jednego.
Z kierowcą czy bez?
Decyzja o wynajmie samochodu do ślubu to również decyzja o tym, czy chcemy sami prowadzić pojazd, czy też ma to robić wynajęty kierowca. Biorąc pod uwagę ślubny stres, warto jednak wybrać drugie rozwiązanie. Mamy wówczas pewność, że autem kieruje osoba, która nie jest emocjonalnie zaangażowana w wydarzenie, a ponadto zna pojazd i umie sobie z nim poradzić.
Nie musimy się też później martwić kwestią zwrotu samochodu do miejsca wypożyczenia - o wszystko zadba kierowca.