Wynajem samochodu na wakacje - o czym warto pamiętać przed wypożyczeniem?

Wynajem samochodu, czy to na wakacje czy do codziennej jazdy po mieście, jeszcze niedawno kojarzył się z luksusem. Obecnie jest to coraz bardziej dostępny środek transportu, zarówno pod względem ceny, jak i różnorodnej oferty aut.

Coraz więcej osób decyduje się skorzystać z usług wypożyczalni i wynająć samochód na wakacyjny wyjazd. O czym warto pamiętać zanim usiądziemy za kierownicą i udamy się na zasłużony odpoczynek?

Kiedy wynająć?

Jeśli mamy upatrzony konkretny model auta warto zdecydować się na wynajem z pewnym wyprzedzeniem, najlepiej zarezerwować je już na kilka tygodni przed planowanymi wakacjami. Wynajem na ostatnią chwilę przed wyjazdem często wiąże się z wyższymi kosztami niż jeszcze tydzień temu, a także może się okazać, że interesujący nas model został już przez kogoś wypożyczony.

Wynajem samochodu na wakacje - o czym warto pamiętać przed wypożyczeniem?

Dodatkowe funkcjonalności

Zanim wypożyczymy samochód warto upewnić się czy takie dodatki jak fotelik dziecięcy, nawigacja GPS czy dodatkowy bagażnik są zawarte w cenie wynajmu czy też wymagają dodatkowych opłat. Obecność dodatkowych akcesoriów i wyposażenia istotnie wpływa na bezpieczeństwo oraz wygodę podróży, jednak ewentualne dodatkowe koszty mogą też rzutować na wakacyjny budżet. Warto więc z wyprzedzeniem poznać szczegóły. 

Wyjazd zagraniczny

Nie każda wypożyczalnia stwarza możliwość wynajmu auta na wyjazd zagraniczny, a te, które na to pozwalają muszą być o tym fakcie poinformowane przez wypożyczającego. Z tego względu warto dokładnie zapoznać się z regulaminem wypożyczalni i umową wynajmu. Dobrym pomysłem jest też skontaktować z pracownikiem wypożyczalni, który udzieli fachowej porady i przekaże cenne informacje.

Sprawdzona wypożyczalnia

Wygodnym i bezpiecznym rozwiązaniem jest wybór takiej wypożyczalni,która cieszy się pozytywnymi opiniami i posiada oddziały w różnych miastach Polski. Polecanym miejscem jest wypożyczalnia CAR NET, która istnieje na rynku już prawie 20 lat. Firma zapewnia korzystne i jasno określone warunki wynajmu, takie jak na przykład:

  • możliwość zwrotu samochodu w innym miejscu niż został wypożyczony,
  • szybka i wygodna rezerwacja online,
  • pełne ubezpieczenie,
  • dostęp wyłącznie do nowych aut, bez limitu kilometrów,
  • szeroki wybór: blisko 1700 aut a wynajem,
  • ponad 31 oddziałów w Polsce,
  • profesjonalna obsługa,
  • korzystny cennik.

Ważne też, by pamiętać o tym, aby oddając auto dokładnie sprawdzić jego stan. Wszelkie, nawet najdrobniejsze uszkodzenia czy zarysowania powinny zostać od razu zgłoszone pracownikowi wypożyczalni. W przeciwnym razie klient może zostać obciążony kosztami związanymi z naprawą.

Reklama i budowa wizerunku w sieci:
Pozycjonowanie stron Widoczni

Formularz kontaktowy