Wynajem samochodu na wakacje – 3 punkty, które ułatwią wypożyczenie auta

Na co zwrócić uwagę podczas wynajmu auta na wakacje?

Wynajem samochodu na wakacje może być stresującym doświadczeniem. Trzeba pamiętać o wielu kwestiach, związanych z wynajmem auta. Do tego dochodzi organizacja wyjazdu, pakowanie się, szukanie tanich okazji, noclegów...

Trzy poniższe punkty wskazują na co zwrócić uwagę podczas wynajmu auta na wakacje. Znajdują się tu najważniejsze informacje i elementy, które łatwo można przeoczyć. Dzięki tym wskazówkom planowanie wyjazdu stanie się dużo łatwiejsze.

Wynajem auta na wakacje często jest przyczyną stresu, zwłaszcza tuż przed wyjazdem, gdy trzeba pamiętać o wielu rzeczach naraz. Wszystko przez ukryte, dodatkowe opłaty i ubezpieczenia, które mogą generować gigantyczne koszty po powrocie do domu. W efekcie tani wyjazd na wakacje okazuje się sporym przedsięwzięciem finansowym. W artykule Jak sprytnie wynająć samochód by nie przepłacić można przeczytać o trickach, które pozwolą zaoszczędzić na wypożyczeniu auta. Poniżej zaś znajdują się praktyczne porady, które usprawnią całą procedurę wynajmu.

1. Cenowa niespodzianka

Dodatkowe opłaty za drugiego kierowcę, ubezpieczenie, wyjazd poza granice kraju, wypożyczenie fotelika dziecięcego, zwrot w innym punkcie wypożyczalni – to rzeczy, których obawia się wielu wczasowiczów. Przed zaplanowaniem budżetu na wakacje należy przeczytać regulamin oferty, warunki wypożyczenia samochodu, a także… kilka razy przeczytać samą ofertę, by mieć pewność, że żadna dodatkowa opłata nie została pominięta.
Na co zwrócić uwagę podczas czytania regulaminu wypożyczenia samochodu?

 • Limit kilometrów
 • Zasady tankowania,
 • Opłaty dodatkowe (w tym podatki czy dodatkowe osoby, które będą prowadzić auto)

2. Odbiór i zwrot samochodu – pułapki

Zdarza się, że mimo iż wypożyczalnia samochodów ma kilka punktów w danym mieście, to zwrot pojazdu w innej filii będzie wiązał się z dopłatą. Informacja o dodatkowych kosztach znajduje się w regulaminie wypożyczalni, a jeżeli jej nie ma: warto zadzwonić i o nią zapytać.
Przy odbiorze i zwrocie samochodu trzeba obejrzeć pojazd. Dzięki temu zyska się pewność, że razem z pracownikami wypożyczalni nie przeoczyło się żadnego uszkodzenia, które mogłoby wpłynąć na potrącenie pieniędzy z depozytu.
Zawsze należy pamiętać o podpisaniu protokołu zdawczo-odbiorczego. Nie wolno również zapomnieć o pobieranym przed wypożyczeniem samochodu depozycie – zwykle wynosi on kilkaset złotych (lub euro czy dolarów), dlatego trzeba upewnić się, że ma się tyle środków na koncie. Często wypożyczalnie aut wymagają kart kredytowych, wypukłych, a nie debetowych.

3. Ubezpieczenie to podstawa

I to niezależnie czy jedzie się za granicę czy planuje się podróż po Polsce. Ubezpieczenia oferowane przez wypożyczalnie aut są dodatkowo płatne, jednak warto rozważyć ich wykupienie, zanim podejmie się decyzję o wynajmie. Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe, ale warto także zainteresować się ubezpieczeniem od kradzieży czy ubezpieczeniem AC.
W każdej miejscowości może zdarzyć się kradzież auta czy wypadek samochodowy, dlatego nie należy oszczędzać na ubezpieczeniach. Więcej na temat tego o czym należy pamiętać przed wypożyczeniem auta można przeczytać w artykule Wynajem samochodu na wakacje – o czym warto pamiętać przed wypożyczeniem?.

To należy sprawdzić!

 • Ile trwa doba w wypożyczalni
 • Limity wieku kierowców
 • Zasady rezygnacji z wynajmu auta przed czasem
 • Opinie o wypożyczalni
 • Minimalny czas posiadania prawa jazdy
 • Dzienny limit kilometrów
 • Kwota depozytu
 • Ubezpieczenie
 • Stan baku w momencie odbioru i zwrotu

Reklama i budowa wizerunku w sieci:
Pozycjonowanie stron Widoczni

Formularz kontaktowy