Czy korzystanie z wypożyczalni samochodów jest bezpieczne w czasach koronawirusa?

Korzystanie z wypożyczalni samochodów w dobie panującej epidemii koronawirusa SARS-COV 2 może wydawać się niebezpieczne. Wiele firm, w tym również wypożyczalnia aut CarNet, mająca oddziały w całej Polsce, stosuje jednak zasady, które ograniczają ryzyko i zwiększają bezpieczeństwo klientów i użytkowników pojazdów, a także pracowników. Na czym one polegają i jak pracują wypożyczalnie aut w dobie pandemii?

Czy korzystanie z wypożyczalni samochodów jest bezpieczne w czasach koronawirusa?

Czy można korzystać z wypożyczalni aut w obliczu koronawirusa?

Chociaż w pewnym okresie przemieszczanie się na terenie kraju było znacznie ograniczone, to jednak w wielu przypadkach istniała konieczność dojechania do rodziny w celu pomocy im czy załatwienia ważnych spraw w rodzinnym mieście. Wypożyczalnie samochodów, mimo zamkniętych granic, działają i umożliwiają wynajem samochodów na terenie kraju. Tak pracuje również CarNet, zachowując wszelkie środki bezpieczeństwa. W jakich sytuacjach warto skorzystać z opcji wypożyczenia pojazdu? Przede wszystkim, gdy:

 • chcemy zrezygnować z dojazdów do pracy komunikacją miejską na rzecz samochodu,
 • potrzebujemy pojechać do rodziny, a nie mamy własnego środka transportu i chcemy uniknąć dojazdu pociągiem,
 • dojeżdżamy do pracy do innego miasta, a liczba połączeń kolejowych została zredukowana.

Dezynfekcja pojazdów w trosce o bezpieczeństwo kierowców i pasażerów

Trudny czas dotyka każdego z nas i wiąże się z dodatkowymi obowiązkami również w wypożyczalniach samochodów. W trosce o bezpieczeństwo klientów wdrożyliśmy zalecenia Państwowej Inspekcji Sanitarnej oraz Ministerstwa Zdrowia. Dlatego też wypożyczane samochody są na bieżąco dezynfekowane - po zwróceniu auta przez każdego klienta. Dokładnemu czyszczeniu podlega całe auto, w tym elementy często dotykane przez kierowcę:

 • kierownica,
 • dźwignia skrzyni biegów,
 • manetki kierunkowskazów i wycieraczek,
 • dźwignia lub przycisk hamulca ręcznego,
 • klamki wewnętrzne i zewnętrzne,
 • ewentualny wyświetlacz,
 • pasy bezpieczeństwa,
 • kluczyki do samochodu.

Również powierzchnie, z którymi klienci stykają się w trakcie procedury wynajmowania samochodu w naszych oddziałach, podlegają regularnej dezynfekcji. Dbamy również o kondycję układów ogrzewania i klimatyzacji w naszych pojazdach, by ograniczyć ryzyko namnażania się bakterii i ewentualnych drobnoustrojów.

Koronawirus a obsługa klientów

W dobie pandemii koronawirusa SARS-COV 2 dbamy nie tylko o bezpieczeństwo naszych klientów, ale i pracowników. Dlatego też część naszego zespołu obsługuje Państwa zdalnie, a pracownicy, którzy obsługują Państwa w biurach, wyposażeni są w potrzebne środki ochrony osobistej, zalecane przez lekarzy epidemiologów oraz władze, takie jak rękawiczki, maseczki, płyny dezynfekcyjne. Również klientom zapewniamy dostęp do preparatów do dezynfekcji w każdym biurze.

Dzięki temu wynajem samochodów jest znacznie korzystniejszą alternatywą dla komunikacji publicznej, w której mamy do czynienia z nieograniczoną grupą osób.

Koronawirus a przyszłościowe rozwiązania

Pandemia koronawirusa zmusiła wiele firm nie tylko do poszukiwania nowych form promocji, ale także do wdrażania nowoczesnych technologii do systemu pracy i obsługi klientów. Już dziś część naszego zespołu pracuje w domu, za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, a jeszcze w tym roku chcemy wprowadzić w wypożyczalni CarNet program, który wpłynie na wszystkie procesy biznesowe w naszej spółce. Na odległość możliwe będą takie działania, jak:

 • organizacja grafiku rezerwacji,
 • bezkontaktowe sfinalizowanie procesu sprzedaży / wynajmu,
 • generowanie dokumentów wynajmu, takich jak protokoły podstawień i zwrotów oraz umowy.

Koronawirus zmusił nas do maksymalnego wykorzystania technologii i wdrożenia pracy zdalnej. Być może w przyszłości dzięki temu będziemy mieli możliwość współpracować z najlepszymi specjalistami z różnych zakątków Polski, a miejsce zamieszkania przestanie mieć tak duże znaczenie w wielu firmach, które mogą wykonywać obowiązki na odległość. Osoby z dużym doświadczeniem mogą wnieść wartość dodaną do przedsiębiorstwa i zapewnić jego rozwój.

Jeśli szukasz alternatywy dla komunikacji miejskiej, chcesz dojeżdżać do pracy bezpiecznie, ale nie masz własnego auta, zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego. W ponad 40 naszych oddziałach w całej Polsce przestrzegamy wszelkich procedur bezpieczeństwa i ograniczamy kontakt z klientami, a także dezynfekujemy powierzchnie i samochody po każdym kliencie. Z wypożyczalnią aut CarNet możesz czuć się bezpiecznie!

Reklama i budowa wizerunku w sieci:
Pozycjonowanie stron Widoczni

Formularz kontaktowy